Голем гест на Холанѓаните: „Лалињата“ му подарија дрес на Пандев! (ФОТО)

Горан Пандев во моментов го игра последниот натпревар во дресот на Македонија и тоа на ЕВРО 2020, каде што во последниот натпревар од групната фаза „црвено – жолтите“ играат против силната Холандија на култниот „Јохан Кројф“.

„Лалињата“ како голема селекција, каква што се го испочитуваа капитенот на Македонија, подарувајќи му холандски дрес на кој од позади го пишуваше бројот на настапи на Пандев за македонската репрезентација.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .