Голема акција во Босна: ПРИВЕДЕН Зоран Мамиќ!

Припадниците на Државната агенција и заштита (СИПА) денеска го приведоа Зоран Мамиќ, поранешниот тренер на загребачки Динамо, пренесуваат босанските медиуми. Мамиќ после приведувањето во Меѓугорје бил однесен на судско рочиште.

Потсетуваме, хрватското правосудство пред неколку дена изнесе барање до институциите за распишување на меѓународна потерница по братот на Здравко Мамиќ, поранешниот советник на „модрите“ и алфа и омега во клубот, кој веќе три години е во бегство во БиХ.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .