„Гејт 7“ го окупира Лондон: Олимпијакос ќе има огромна поддршка на гостувањето кај Тотнем! (ВИДЕО)

Тотнем во петото коло од групната фаза на Лигата на шампионите го пречекува грчки Олимпијакос. Атињаните ќе имаат огромна поддршка во Лондон, а популарните „Гејт 7“ во голем број пристигнаа во англиската престолнина. Според информациите на грчките медиуми, Оли ќе има поддрша од околу 5.000 навивачи.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .