Гетафе го промени името

Шпанскиот прволигаш Гетафе одлучи привремено да го промени името. Клубот од Мадрид се одлучи на овој потег за да ги подржи луѓето во борбата со овие тешки времиња и за да им помогнат да ја задржат вербата, па затоа клубот привремено ќе се вика Фе ЦФ.

На шпански јазик овој збор значи верба. Гетафе сака луѓето да ја задржат вербата во тешките времиња и поради тоа се одлучија на овој потег.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .