Гвардола заборави на кој клуб е тренер (ВИДЕО)

Тренерот на англискиот шампион Манчестер сити синоќа имаше интересен гаф на прес-конференцијата по мечот против Барнли. Додека говореше за настапот на својот тим, тој го спомена својот поранешен клуб Баерн Минхен и ги насмеа новинарите.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .