Гачевски пред потпис со Бурсаспор?!

По се изгледа како што стојат работите Филип Гачевски ќе ја продолжи кариерата во Турција.

Пред неколку дена се појави информација дека Кочаелиспор преговара за трансфер на екс голманот на Вардар, а сега во игра е и Бурсаспор.

Гачевски во минатата сезона беше дел од Енозис, каде што имаше заебележителни настапи. Во минатото го чуваше голот на Вардар, Брегалница, Австрија Луштенау и Мура.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .