Гасперини – нов тренер на Јувентус?

Италијанските медиуми пренесуваат дека тренерот на Аталанта, Џан Пјеро Гасперини е првата желба на раководството на Јувентус за нов тренер на клубот.

Според нивните информации, популарниот Гасп, само за клупата на Јувентус би ја напуштил тренерската функција кај „Божицата од провинцијата“.

Гасперини направи вистинска рененсанса со клубот од Бергамо, па останува да видиме што ќе се случува во летното меркато.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .