Во Јувентус одржаа итен состанок, позната судбината на Пирло

Италијанскиот гигант Јувентус синоќа доживеа едно од најголемите понижувања во последните години, откако на домашен терен во Торино беше демолиран од Милан со 0-3.

Токму затоа, челниците на „старата дама“ денеска одржаа вонреден состанок, на кој дискутираа за иднината на Андреа Пирло.

Челниците на Јуве донеле одлука Пирло да остане на клупата до крајот на сезоната, а по завршувањето на истата ќе се одржи нов состанок, кој најверојатно популарниот „Моцарт“ нема да го преживее.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.