Вонредна состојба во Лондон: Абрамович побарал состанок со Меси!

Сопственикот на актуелниот европски првак Челси, Роман Абрамович, ќе направи се што е во негова моќ за да го донесе Лионел Меси на „Стемфорд бриџ“, тврди угледниот „АС“.

Богатиот руски тајкун веднаш кога слушнал дека Меси е слободен, преку посредниците побарал состанок со фантастичниот аргентински фудбалер.

Абрамович сакал од прва рака да ги слушне желбите на аргентинскиот фудбалер, а ако се случи состанокот, голема е и можноста да дојде до договор, барем едно знаеме – дека Абрамович не се штеди!

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .