Вознемирувачко: Кечер почина во ринг во текот на борбата – сите мислеа дека се шегува! (ВИДЕО)

Трагични вести ни доаѓаат од Мексико каде кечерот Луис Анхел Салазар (26) почина додека траеле борбите во рингот!

Салазар добил удар во градите додека траеле представата која тој и неговиот противник ја изведувале, а во меѓувреме добил инфракт. Итната помош брзо стигнало, се обидал и да го реанимира, но му немаше спас на несреќниот Салазар.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .