Водеа жестоки битки, сега први другари: Рамос му ја понудил куќата на Меси, познато што одговорил Аргентинецот (ВИДЕО)

Сите добро се сеќаваме на епските битки помеѓу Серхио Рамос и Лионел Меси во шпанската Ла Лига, кога двајцата го носеа дресот на Реал Мадрид, односно на Барселона. Сепак, работите значително се сменија и двајцата сега ќе бидат соиграчи во ПСЖ.

Токму затоа Рамос на одличен начин му посака добредојде на Аргентинецот, понудувајќи му ја куќата во Париз на Меси за да му го олесни доаѓањето во Париз.

„Ако ти и твоето семејство повеќе сакате да бидете сместени во куќа него во хотел, можете кај мене“, му порача Рамос на Меси додека зборуваа на телефон.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .