За пет минути: Влезе во игра, му даде гол на Јувентус и веднаш излезе од игра…

Верона синоќа по пауза од 32 години успеа да остане непоразена на гостувањето кај Јувентус во Торино, а најзаслужен за бодот беше напаѓачот на клубот Андреа Фавили.

Верувале или не, фудбалерот на Верона влезе во игра во 55. минута, потоа во 60. постигна гол за водство. Меѓутоа, при постигнувањето на погодокот се повреди и мораше да го напушти теренот…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .