Веќе се знае кој ќе го замени Кејн во Тотенхем?

Англискиот премиерлигаш Тотенхем ќе се обиде да го ангажира српскиот репрезентативец Душан Влаховиќ како замена за капитенот Хари Кејн, кој изрази желба да го напушти „Вајт Харт Лејн“, пренесуваат италијанските медиуми.

За Влаховиќ минатата сезона беше најдобра во кариерата. Напаѓачот постигна 21 погодок на 37 натпревари за Фиорентина, која бара најмалку 60.000.000 евра за својот најдобар играч.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .