Веќе нема дилеми: Филиповски нов тренер на Партизан!

Словенечкиот тренер со македонско потекло Сашо Филиповски ќе биде нов тренер на Партизан, пренесуваат српските медиуми.

Филиповски му дал збор на претседателот на Партизан, Остоја Мијаиловиќ, а очекувањата се дека во наредните денови ќе дојде и до финализирање на договорот и официјално потпишување на истиот.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .