Веќе нема дилеми: Македонија ќе се сретне со Косово во полуфиналето од Лигата на нациите (ВИДЕО)

Следната година во полуфиналето од Лигата на нациите, Македонија за противник и дефинитивно ќе ја има селекцијата на Косово која не успеа да обезбеди пласман на Европското првенство преку квалификациите.

Косоварите иако водеа на гостувањето во Чешка, сепак на крајот си заминаа поразени (2-1). Чесите со победата го потврдија второто место и се пласираа на ЕП 2020.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .