Вестбрук се договорил со Леброн уште пред две недели

Ноќта помеѓу четврток и петок дојде до првиот голем трејд во НБА лигата, отакко експлозивниот плејмејкер Расел Вестбрук се пресели во редовите на Лос Анџелес Лејкерс, а според американските медиуми, овој трејд бил договорен уште пред недели.

Имено, Вестбрук, Леброн Џејмс и Ентони Дејвис се собрале во куќата на Леброн и го довориле трејдот. Вестбрук ја изразил својата желба да се врати во својот град и тоа конечно му се исполни.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.