„Вестбрук е најдобра атлета во историјата на НБА лигата“

Легендарниот НБА кошаркар, Пол Пирс е воодушевен од настапите на Расел Вестбрук во дресот на Вашингтон Визардс. Пирс реагираше по неверојатниот трипл – дабл на Вестбрук кој во победата против Индијана мечот го заврши со 14 поени, 21 скок и 21 асистенција.

„Пекол! Расел Вестбрук, респект! Најдобриот атлета во историјата на НБА лигата. Разговарајте околу тоа“, напиша Пирс на Твитер.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .