Веспрем скапо ја плати победата над Вардар: Тенесен ја заврши сезоната!

Лоши вести за Веспрем, откако беше потврдено дека повредата на Кент Робин Тенесен е крајно сериозна. Унгарците скапо ја победија победата над Вардар во Скопје, а без норвешкиот бек ќе бидат во следните шест месец, откако по прегледите беше утврдено дека Тенесен ја искинал тетивата.

„Тој веднаш ќе замине за Норвешка, а таму ќе му биде извршен хируршки зафат. Тенесен ќе биде надвот од паркетот најмалку шест месеци“, кажаа од Веспрем.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .