Вајлдер ги разочара навивачите: Одби да го признае поразот (ВИДЕО)

Тајсон Фјури го нокаутираше Деонтај Вајлдер минатиот викенд во Лас Вегас и така го одбрани ВБЦ појасот, па Британецот останува светски шампион во тешка категорија.

Сепак, Вајлдер не покажа манири, па по завршувањето на натпреварот Фјури му пријде во неговиот агол и побара да му одаде признание дека е подобар боксер, меѓутоа Вајлдер одби и му пораќа на Фјури:

„Нема да ти искажам почит“, гласеше пораката на Вајлдер.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.