Валчак: Се надеваме ќе се вратиме во Скопје со бодовите

Вардар во среда му гостува на ПСЖ во Париз, во ракометната Лига на шампиони. Полскиот пикер Патрик Валчак се надева дека ќе стигна до победата на тешкото гостување кај „светците“.

„Ни остана да направиме уште една видео-анализа пред заминувањето за Париз. Знаеме што и како треба да правиме на терен. Знаеме каков е системот на Раул затоа што повеќето играчи имаат играно под негово водство низ годините. Ги знаеме тие ситни детали што тој како тренер ги очекува од играчите во Париз. Се надеваме дека ќе се вратиме во Скопје со бодовите“, кажа Валчак.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .