Валенсија е „брод на лудаци“: Жестоки критики од Кондогбија кон сопственикот клуб!

Шпанскиот фудбалски великан Валенсија се наоѓа во најтешките моменти од своето постоење. Клубот од „Местаља“ се наоѓа во невидена криза, а жестоки критики добива и сопственикот, сингапурскиот бизнисмен Анил Мурти.

Дека ништо не е како што треба во Валенсија, доказ е објавата на социјалните мрежи од страна на фудбалерот на клубот, францускиот интернационалец Џефри Кондогбија кој жестокот го искритикува претседателот Мутри.

Конгодгбија напиша дека „Мутри го уништил амбициозниот проект и го обвини дека го изиграл тренерот Хави Гарсија и него“, а на крајот иронично му се заблагодари.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .