Буфон потврди дека си заминува од Јуве, но не откри дали ќе се пензионира

Легендата на италијанскиот фудбал, Џиџи Буфон за телевизијата „Bein Sport“ откри дека нема да остане во Јувентус и дека ја напушти „старата дама“ по завршувањето на сезоната.

Интересен е фактот што Буфон не откри дали ќе ја заврши богатата кариера, што остава простор да потпише за друг клуб. Популарниот Џиџи во Јувентус помина дури 19 години.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.