Бум! Барса му го понуди најлудиот договор на Меси, а две години ќе игра за друг клуб!

Водечките шпански медиуми денеска излегоа со информација дека Лионел Меси го договорил новиот договор со Барселона, а дефинитивно станува збор за необичен договор!

Имено, Мести ќе остане на „Камп Ноу“ до 2031 година, а за наредните четири ќе заработи дури 240 милиони евра. Но, тоа не е се. Меси ќе игра за Барса до 2023 година, а потоа ќе се пресели во Интер од Мајами каде што ќе остане две сезони.

По завршувањето на овие две години, наредните шест ќе ги помине како амбасадор на клубот од Каталонија. Оваа екслузивна информација ја потврдија и угледни новинари како Фабрицио Романо и Џанлука ди Марцио.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.