Брестовац го објави поширокиот список за престојното ЕП 2020 во Австрија, Шведска и Норвешка

Селекторот на машката ракометна репрезентација, Данило Брестовац, го објави поширокиот список на ракометари на кој ќе смета на Европското првенство кое во 2020 година ќе се одигра во Австрија, Шведска и Норвешка.

На списокот нема изненадувања, а Македонија е во група со домаќинот Австрија, Чешка и Украина. Првиот натпревар го играме на 10. јануари против Украина.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .