Брестовац го објави поширокиот список

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Данило Брестовац го објави поширокиот список од 35 ракометари за квалификациите за Европското првенство 2022 година.

Останува да видиме кои ракометари ќе го поминат „филтерот“ и ќе се најдат за дуелот против Финска на 4. ноември и за гостувањето против Швајцарија три дена подоцна.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .