Брат му на Мбапе го продолжи договорот со ПСЖ

Итан Мбапе, помладиот брат на мега – ѕвездата Килијан Мбапе, потпиша договор со ПСЖ и тоа до 2024 година. Станува збор за фудбалер кој има само 15 години и важи за голем талент. Допрва се очекува тој да дебитира во дресот на “светците“ до Париз.

Дали со овој потег раководството на францускиот фудбалски гигант сакаат да го натераат и Килијан да остане на “Паркот на принцовите“, останува да се види.

Инаку Килијан Мбапе се уште го нема продолжено договорот и не крие дека сака да оди во Реал Мадрид.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.