Братот на Рашфорд го провоцираше Мурињо на Инстаграм (ФОТО)

Маркус Рашфорд со два погодоци синоќа беше најзаслужен за победата на Јунајтед над Тотнем, а овој меч го одбележи „кам-бекот“ на Жозе Мурињо на „Олд трафорд“ прв пат откако доби отказ од овој клуб.

По мечот се огласи братот на Рашфорд, Двејн Мајнард кој го прозва Мурињо на Инстаграм. Тој објави слика од времето кога Португалецот беше тренер на „ѓаволите“. Таа фотографија настана кога Рашфорд промаши пенал, во мечот против Јанг Бојс, а Мурињо беше разочаран поради тоа.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .