Брага во стилот на „Терминатор“ го презентираше новиот дрес! (ВИДЕО)

Португалскиот фудбалски клуб Брага, ја претстави третата гарнитура на дрес за сезоната 2020/2021 во која овој прволигаш слави и голем јубилеј – 100 години од основањето!

Маркентинг тимот на овој клуб на генијален начин ја направи видео – промоцијата, низ култната сецена од првиот дел на познатиот блокбастер – Терминатор…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .