„Бомба“ од Шпанија: Меси ОСТАНУВА во Барса, прифатил двегодишен договор!

Шпанските медиуми денеска објавија дека Лионел Меси се предомислил и дека одлучил да прифати нов договор со Барселона.

Аргентинецот минатото лето сакаше да си замине од клубот, меѓутоа од тогаш многу работи се сменија во клубот од „Камп ноу“, а старо – новиот претседател Жозеп Мариа Бартомеу се чини успеал да го предомисли капитенот и најдобриот фудбалер во историјата на клубот.

Според информациите на новинарот на „ESPN“ Кристијан Мартин, Меси ќе потпише двегодишен договор со гигантот од Каталонија. Една од причините за останувањето на Меси во Барса е неговиот добар пријател Серхио Агуеро кој нјаверојатно ќе се пресели на „Камп ноу“,

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.