„Бомба“ од Србија: Партизан и Звезда тргнале по Димитријевиќ!

Најдобриот македонски кошакар и плејмејкер на Хувентуд, Ненад Димитријевиќ е на радарот на белградските „тешкапи“ Партизан и Црвена звезда, пренесуваат српските медиуми денеска.

Нено сезонава игра во одлична форма и за 22 минути на паркетот бележеше по 12,1 поен, 3,6 скокови и 1,9 асистенции по натпревар.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .