„Бомба“ на угледниот „L’ Equipe“: Роналдо се договорил со ПСЖ?

Многу шпекулации кружеа летово околу Торино и иднината на Кристијано Роналдо, а сега наводно се е готово, барем според угледниот француски „L’ Equipe“ кој тврди дека Португалецот ќе стане нов фудбалер на ПСЖ.

Според информациите на спортскиот магазин, во спротивен правец ќе замине Мауро Икарди кој долго време е желба на „старата дама“, посебно додека беше играч на омразениот ривал, моменталниот шампион Интер.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.