„Бомба“ на Островот: Солскјер разговарал со Роналдо!

Англиските медиуми повторно го најавуваат враќањето на Кристијано Роналдо на Островот, нормално во добро познатиот дрес за него – тој на Манчестер јунајтед, а наводно менаџерот на „ѓаволите“ Оле Гунар Солскјер веќе разговарал со славниот Португалец.

Сепак, за тоа да се случи треба Јувентус да не избори настап во Лигата на шампионите, а ако тоа се случи Роналдо дефинитивно го напушта Торино, па „ѓаволите“ се меѓу фаворитите за неговиот потпис.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.