„Бомба“ во АБА лигата: Партизан го сака плејот на Будуќност!

Еден од најдобрите кошаркари на Будуќност од Подгорица, Никола Ивановиќ би можел да стане нов член на белградски Партизан, пренесува угледниот грчки новинар специјализиран за европската кошаркар, Христос Харпидис.

Сепак, во мометнов Будуќност има предност за 27 – годишниот Ивановиќ, но Партизан е сериозен и ќе испрати примамлива понуда. Инаку, Ивановиќ во изминатава сезона во АБА лигата просечно бележеше 12,9 поени и 4,9 асистенции.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .