Боксерски дуел во НФЛ! (ВИДЕО)

На синоќешниот меч од рамките на НФЛ, рагбистата на Чикаго Берс, Џавон Вимс влезе во боксерски дуел со ривалот од редовите на Њу Орлеанс, Чонси Гарднер Џонсон.

Во прв план дефинитивно беше Вимс кој му пријде на Џонсон и два пати со бокс го удри Џонсон во глвата…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .