„Благодарение на мене овој клуб има иднина“

Барселона синоќа забележа нов тежок пораз и тоа повторно од Баерн Минхен кој сега на „Камп ноу“ ги совлада Каталонците со убедливи 0-3. Интересно, само пред два дена тренерот на Барса, Роналд Куман ја даде следнава изјава.

„Благодарение на мене овој клуб има иднина“, кажа Холанѓанецот.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .