Бизарно: Кошаркар на Бостон се повредил – миејќи ги рацете!

Моментално највисокиот кошаркар во НБА- лигата, Тако Фол (2.29 метри) заработи бизарна повреда и затоа ќе мора да почека на своето деби во дресот на Бостон Селтикс.

Верувале или не, Сенегалецот по еден тренинг удрил со главата во таванот на тренинг-центарот на Бостон, додека си ги миел рацете. По неколку денови Фол се пожалил на силни вротлавици, па затоа докторите одлучиле тој да не настапи на премиерниот меч сезонава, против Филаделфија кој „детелинките“ го загубија.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .