Бивш дефанзивец на Звезда „полуде“: Со крампони во ГЛАВА, па сакаше да се тепа! (ВИДЕО)

Во дербито на унгарското првенство, Ференцварош на домашен терен го совлада големиот ривал Ујпешт со 2-0, меѓутоа резултатот остана во сенка поради ужасниот старт на дефанзивецот на унгарскиот првак Абрахам Фримпонг.

Поранешниот играч на Црвена звезда во 93 минута, невнимателно со крампони во глава го повреди противничкиот фудбалер, по што сосема заслужено доби директен црвен картон, а потоа влезе и во дуел со другите играчи на Ујпешт…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .