Бејл со провокација до Зидан при прославата на победничкиот погодок за Тотнем (ВИДЕО)

Герет Бејл синоќа во победата на Тотнем над Брајтон го постигна првиот погодок откако се врати во својот омилен клуб.

Голот на Велшанецот беше победнички, а при прославата на истиот користеше шпаннски јазик и многумина тоа го окарактеризираа како провокација за Реал Мадрид и нивниот тренер Зинедин Зидан.

„Вамоос“, (што во превод знали „идеме“), викна Бејл.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .