Бејл донесе одлука каде ќе ја продолжи кариерата

Најпознатиот велшки фудбалер, Герет Бејл донесе одлука околу продолжувањето на кариерата, после сезоната помината на позајмица во својот Тотенхем, каде што го испрати Реал Мадрид.

Напаѓачот следната сезона повторно ќе го носи дресот на „кралевите“ со кои има договор до летото 2022 година. Бејл за Реал одигра 251 натпревар на кој што постигна 105 голови и запиша 68 асистенции, а со клубот од Мадрид освои 13 трофеи.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .