Беше суспендиран поради ќесичка кокаин, а денеска го елиминираше Новак Ѓоковиќ!

Денеска на Мастерсот во Монте Карло можеби беше видена сензацијата на годината, откако светсткиот број 1, Новак Ѓоковиќ беше елиминиран во третото коло од Дан Еванс, кој славеше со максимални 0-2 (1-6, 5-7).

За Ѓоковиќ после десетте победи по ред, ова беше првиот пораз годинава. Британецот Еванс своевремено беше суспендиран поради тоа што во неговата торба беше пронајдена ќесичка кокаин, а во следното коло ќе игра против Французинот Давид Гофан.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .