Берна позитивен на корона, го пропушта дербито против Наполи

Се уште актуелниот италијански шампион, Јувентус објави соопштение во кое откри дека Федерико Бернадески нема да настапи во утрешното дерби против Наполи, во заостанатиот меч од Серија А.

Популарниот Берна е позитивен на корона – вирус и затоа мора веднаш да замине во изолација. Од Јувентус порачаа дека тој се чувствува добро и дека нема симптоми.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .