Бенитез сака да се врати во Англија

Познатиот шпански тренер, Рафаел Бенитез откри дека приоритет му е да се врати во англиската Премиер лигата.

„Сакам да пронајдам амбициозен клуб кој ќе се бори за титули или сака сериозен проект кој подоцна ќе донесе трофеи. Секогаш кажував дека клучот на успехот е равнотежата, на теренот помеѓу одбраната и нападот, но и во раководството на клубот. Моите искуства во Ливерпул, Челси и Њукасл поради тоа беа пријатни, мојот приоритет е Премиер лигата“, изјави Бенитез за шпанските медиуми.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .