Бекер смисли генијален начин за да се извлече од финансиската криза

Еден од најголемите тенисери во историјата Борис Бекер веќе неколку години се наоѓа во огромна финансиска криза.

Поранешниот број 1 сега започна нов бизнис, па така одлучил да нуди виртуелни тениски курсеви, а на стартот своите совети ќе ги наплаќа по цена од 40 фунти.

„Научете од тениската легенда како да го искористите својот потенцијал“, објави Бекер на социјалните мрежи.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .