Барселона ја претстави четвртата гарнитура на дресови (ВИДЕО)

Иако веќе некое време е почната новата сезона, Барселона дури сега ја претстави четвртата гарнитура на дресови. Каталонците оваа година слават 120 години постоење и за таа чест преставија посебни дресови.

Новиот дрес на Барселона е инспириран од каталонското знаме, а се уште не е познато на кој натпревари клубот од „Камп ноу“ ќе заигра со овие дресови.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .