Барселона тргнува по Лаутаро!

Лаутаро Мартинез сезонава игра во голема форма во дресот на италијанскиот гигант Интер. Тој е еден од најважните фудбалери на Антонио Конте, а сезонава на 18 мечеви постигна 11 голови и запиша три асистенции.

Токму поради ова најсилните европски клубови се заинтересирани за него, а во преден план е шпанскиот шампион Барселона. Каталонците планираат следното лето да ја активираат откупната клаузула од 111 милиони евра.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .