Барса одвај со Динамо Киев: Пике за минимална победа на Каталонците! (ВИДЕО)

Барселона стигна до првите бодови во Лигата на шампионите со победата на „Камп ноу“ против украинскиот тешкаш Динамо од Киев (1-0).

Каталонците до трите бода стигнаа на неубедлив начин со голот на Пике, кој е нивен прв погодок во елитнтото натпреварување, но до него стигнаа дури во третото коло.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.