Барди повторно се тестираше, познат исходот од тестот

Со неверување ја примивме информацијата пред неколку денови дека Енис Барди на десетина дена пред стартот на Европското првенство, испадна позитивен на корона – вирус, по што веднаш беше сместен во само – изолација.

Фудбалерот од средниот ред, доцна синоќа направи нов тест, кој за жал имаше ист исход – негативен!

Останува да надеваме дека во следните четири дена ќе се случи чудо и Барди ќе се најде со играчите во авионот за Букурешт (8. јуни). Македонија првиот натпревар на ЕП кога на 13. јуни против Австрија.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .