Баерн со четири „парчиња“ за Атлетико, Ливерпул го освои Амстердам! (ВИДЕО)

одбраната на титулата во Лигата на шампионите (4-0).

Баварците уште во првото коло имаа силен противник, но уште еднаш покажаа дека уште се на нивото од минатата сезона кога на убедлив начин стигнаа до трофејот. Головите за германскиот првак ги постигнаа Коман, кој два пати стрелаше, Горецка и Толисо.

Ливерпул стигна до целта, три бода во Амстердам кај Ајакс. Кобен по холандскиот великан беше аргентинскиот дефанзивец Николас Таглафико. Интер не ја потврди фаворитската улога против Борусија Мехенгладбах, „нероаѕурите“ ќе мораат да се задоволат со бод (2-2).

ЛИГА НА ШАМПИОНИ, РЕЗУЛТАТИ:

Реал Мадрид – Шахтјор 2-3

Салцбург – Локомотив Москва 2-2

Манчестер сити – Порто 3-1

Мидтјиланд – Аталанта 0-4

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .