Баерн подготви неверојатна понуда до Челси

Челси ја освои титулата во Лигата на шампионите со Тимо Вернер во нападот, меѓутоа јасно е дека Германецот имаше неколку епски промашувања во текот на сезоната, па затоа се поголеми се шпекулациите дека ќе си замине од Лондон.

Наводно, за услугите на Тимо Вернер е заинтересиран минхенски Баерн кој според информациите дури бил подготвен во спротивен правец да го испрати Роберт Левандовски кој веќе се засити од играње во Бундеслигата, а тоа им го призна на челниците на баварскиот гигант.

Останува да видиме што ќе се случи, но јасно е дека не очекува супер – интересно лето на трансфер пазарот.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.