Баерн го објави списокот за реваншот против ПСЖ, навивачите – очајни!

Минхенски Баерн утре во Париз ќе има тешка задача во реваншот од четвртфиналето на Лигата на шампионите каде што против ПСЖ ќе се обиде да го анулира поразот на домашен терен од 2-3.

Задачата ќе биде уште толку покомплицирана откако Баварците го објавија списокот на патници, а него ја немаше првата ѕвезда Роберт Левандовски кој не успеа навреме да се рехабилитира од повредата…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .