Баерн го објави списокот за реваншот против ПСЖ, навивачите – очајни!

Минхенски Баерн утре во Париз ќе има тешка задача во реваншот од четвртфиналето на Лигата на шампионите каде што против ПСЖ ќе се обиде да го анулира поразот на домашен терен од 2-3.

Задачата ќе биде уште толку покомплицирана откако Баварците го објавија списокот на патници, а него ја немаше првата ѕвезда Роберт Левандовски кој не успеа навреме да се рехабилитира од повредата…

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.